A Magyar Táncművészeti Egyetem képzéseinek színvonalát jól jellemzi, hogy tehetséges növendékei és hallgatói rendszeresen sikerrel szerepelnek a balettversenyeknek helyszínt adó táncszínpadokon. Így volt ez a közelmúlt komoly megmérettetésein is Bécsben és Lausanne-ban. Közben március 9-én szintén lezajlott az iskola hagyományos, évenként megrendezett Háziversenye, amelyen a fiatalok teljesítményét (több korcsoportban, minden táncnyelven szóló-, és csoportos számokban, valamint saját koreográfiákban) mindig egy külső szakmai zsűri ítéli meg.

A bécsi European Ballet Grand Prix-ről Dobra Janka IV. évfolyamos növendék két megosztott III. díjat is elhozott: professzionális táncképzésben résztvevő fiataloknak kiírt klasszikus balett és moderntánc kategóriában is. A junior korosztályban pedig Kökény Hámori Kamill IV. évfolyamos növendék nyerte meg az I. díjat moderntánc kategóriában. Mindketten Dorkó Edina növendékei, a kifejezetten számukra készült szólókat pedig Kalmár Attila készítette.

A Prix de Lausanne nemzetközi balettversenyen Felméri Lili 2008-as sikere után megint díjnak örülhetett a táncot szerető közönség, és a fiatalok sorsát szívén viselő szakma - beleértve az egyetem összes oktatóját. Az MTE-n a VII. évfolyamban ösztöndíjjal tanuló japán hallgató, Wakizuka Yu a világ legrangosabb fiataloknak szánt seregszemléjén a negyedik legmagasabb összegű ösztöndíjat nyerte el, és a fiúk között második helyezett lett. A Grand pas classique variációjával és Heinz Spoerli Urge című szólójával sikert aratott hallgatót Macher Szilárd és Kalmár Attila készítették fel.

A 2019-es Háziversenyen az Ifj. Harangozó Gyula vezette zsűri a következő díjakat osztotta ki: 

EGYÉNI VERSENY – KLASSZIKUS BALETT

I.korcsoport

I.díj Kökény-Hámori Kamill (IV.évf.)

II.díj Buzic, Katerina (IV. évf.)

III.díj Csípán Csenge (IV. évf.)

II.korcsoport

I.díj Nagy Gvendolin (V. évf.)

II.díj Cserháti Gergely (VI. évf.)

III.díj Lukács Olivér (V. évf.)

III.korcsoport

I.díj Nagy Franciska (VIII. évf.)

II.díj Topolánszky Vince (VII. évf.)

III.díj Ellenrieder Rubina (VIII. évf.)

Tanaka Rizumu (VII. évf.)

 

EGYÉNI VERSENY – MÁS TÁNCNYELV

I.díj Nagy Franciska (VIII. évf.)

II.díj Strenner Antal (Modern évf.)

III.díj Pintér Karina (Modern évf.)

 

Az Ifj. Nagy Zoltán Alapítvány díját a NAGY Alakításért Nagy Franciska kapja.

 

CSOPORTOS VERSENY

1. korcsoport:

I.díj Deák Borostyán, Farkas Lilla, Horváth Boglárka,

Sonkovits Anna (IV. évf.)

Delibes – Saint Leon: Coppelia – részlet

II.díj Katarina Buzic – Horváth Boglárka (IV. évf.)

Delibes – Mérante: Sylvia – Pizzicato

III.díj Szepsi Dóra, Kubát Réka, Csömör Míra, Szabó Rozina (III. b évf.)

Minkus – Nureyev: Bajadér – négy lány

 

2. korcsoport

I.díj Hinata Motoyoshi (VIII. évf.), Rizumu Tanaka (VII. évf.),

Yuho Yoshioka (VII. évf.)

Csajkovszkij – Petipa: A hattyúk tava – pas de trois

II.díj Szelényi Dóra – Szendrey Rebeka (VIII. évf.)

Nyman – Lukács András: Connection

III.díj Anna D'Andrea, Lengyel Dorottya, Nagy Gvendolin. (V. évf.),

Fujii Yui (VI. évf.), Yoshioka Sakura (VIII. évf.)

Beethoven – Molnár Márta: Holdfény-szonáta

 

KOREOGRÁFUS-VERSENY

Itt megmutathatta magát az összes nemzetközi szinten már díjazott táncos palánta éppúgy - bemutató jelleggel, hogy a többieknek is lehetőségük legyen sikerélményhez jutni -, mint a döntős szereplést magának a válogatón kiharcoló többi tehetség is. A legkisebbeknek még nem kell a verseny stresszhelyzetét feldolgozniuk: az első két évfolyam kis növendékei is csak bemutató jelleggel szerepeltek az egyetem Ifj. Nagy Zoltán Színháztermében.

1. korcsoport:

I.díj Mészáros Hanna (III. évf.): Liberta

II.díj --

III.díj Lászlóffy Emőke (III. évf.): Through the looking glass

Zhang Yi Di – Cen Wanjun (III. évf.): A honvágy

2. korcsoport:

I.díj Nagy Gvendolin (V. évf.): Calm before the storm

II.díj Lengyel Dorottya (V. évf.): Moments

III.díj Monostori Ivett – Kiss Bálint (Néptánc I. évf.): Mezőségi táncok

 

A REVOLTADE vásárlási utalványait kapják:

10 000 Ft értékben Kökény-Hámori Kamill (IV. évf.), Incze Kitti (VIII. évf.)

5 000 Ft értékben Dobra Janka (IV. évf.), Ellenrieder Rubina (VIII. évf.)

........

.......