
Hét másodéves Színházi Tánc szakirányon tanuló hallgató is részt vett az Opera A kékszakállú herceg vára című egyfelvonásos klasszikusában. Az Egyetem hallgatói ötször is színpadra léptek a darabban, erről és a próbafolyamatról kérdeztük egyiküket, Szanyi Szabinát.
Mennyire engedjünk be valakit az elménkbe, a lelkünkbe, a múltunkba? A zeneszerző Bartók Béla és Balázs Béla szövegíró világhírű operája férfi és nő kapcsolatának különböző rétegeibe, állomásaiba enged betekintést. A zseniális XX. századi magyar egyfelvonásos az emberi lélek, psziché mélységeiről, működéséről, befolyásolhatóságáról szól.
A darabban, amelynek nyilvános főpróbája április 3-án volt, a bemutatóra április 5-én került sor, hét másodéves TÉP Színházi Tánc hallgató vett részt, akiknek évfolyamvezető mestere, Csere Zoltán, míg balettmesterük Medvecz József. Szanyi Szabina így idézte fel a próbafolyamatot.
„A Kékszakállú herceg vára próbafolyamata rövid, de emlékezetes élmény volt számunkra. Mindössze két próbánk volt, így minden pillanat számított. Az egyik próbát az Eiffel Műhelyházban tartották, ami lenyűgöző helyszínnek bizonyult. Nagyon inspiráló volt ilyen különleges térben dolgozni. A másik próba már az Operaház színpadán zajlott, ahol fellépni valódi megtiszteltetés volt. A bemutatón részünkről Antal Réka, Magyar Panna, Szegletes Kitti, Jávor Nelli, Lipóczki Emese Anna, Borsos Noémi Dóra és én, Szanyi Szabina vettünk részt.”

Vajda János / Bartók Béla: Mario és a varázsló / A kékszakállú herceg vára – főpróba (r.: Galambos Péter) fotók: Berecz Valter (Operaház)
„Bár kevés szerep jutott nekünk, mégis nagy élményt jelentett részt venni egy ilyen rangos produkcióban – folytatta Szabina. – A zene és a látványvilág magával ragadó volt. A próbák hangulata összességében jó volt, de némi bizonytalanságot is tapasztaltunk. Az információáramlás sajnos nem volt mindig zökkenőmentes, emiatt néha kicsit elveszettnek éreztük magunkat. Ennek ellenére igyekeztünk alkalmazkodni és jelen lenni a folyamatban. Jó érzés volt részese lenni egy ilyen nagy múltú mű bemutatásának. Különleges volt együtt dolgozni az opera világának szereplőivel. Sok tapasztalatot szereztünk ebből a rövid időből is. Reméljük, lesz még hasonló lehetőségünk a jövőben is.”