A felvételi időpontjai:
- Szombathely: Mikita-Veres Anett ( egyéni elbírálás alapján: ebs@mte.eu)
- Oroszlány: Csáky Mária ( egyéni elbírálás alapján: ebs@mte.eu)
- Székesfehérvár: Kuthy Mercedes ( egyéni elbírálás alapján: ebs@mte.eu)
- Eger: Mirkóczki Zita ( egyéni elbírálás alapján: ebs@mte.eu)
- Szolnok: Szitt Melinda ( egyéni elbírálás alapján: ebs@mte.eu)
- Szeged: Varga József ( egyéni elbírálás alapján: ebs@mte.eu)
- Szekszárd: Valkainé Daczó Eszter ( egyéni elbírálás alapján: ebs@mte.eu)
- Kecskemét: Szabó Eszter ( egyéni elbírálás alapján: ebs@mte.eu)
- Miskolc: Füvessyné Lőrinc Krisztina ( egyéni elbírálás alapján: ebs@mte.eu)
- Debrecen: Holb Ibolya ( egyéni elbírálás alapján: ebs@mte.eu)
- Dunaharaszti: Hommer Csaba ( egyéni elbírálás alapján: ebs@mte.eu)
- Nyíregyháza: 2024.10.05. 15.00 klasszikus balett/ 16.00 modern tánc ( Rácz Erika) Online jelentkezési lap
Kérdés esetén forduljanak hozzánk bizalommal az ebs@mte.eu email címen.
A Magyar Táncművészeti Egyetem Előkészítő Balett Stúdiója 2019 szeptemberétől új oktatási programmal kezdte meg működését.
A képzés fő célja az egyetem felsőfokú előkészítő szakmai képzésének I. évfolyamára történő felkészítés, a művészetre való érzékenyítés, az egészséges életmódra és mozgásra nevelés, valamint utánpótlás biztosítása a magyar táncművészet számára.
A vidékre kihelyezett Tehetségcentrumok kialakításának elsődleges célja a tehetségek felfedezése, gondozása, a szülők bevonása annak érdekében, hogy a valóban tehetséges gyerekek megkezdhessék tanulmányaikat a Magyar Táncművészeti Egyetemen.
A kihelyezett képzés oktatási programjai és óraszámai megegyezik az Egyetemen működő Előkészítő Balett Stúdió tanmenetéhez. A képzésben való részvétel -mely az általános iskola alsó tagozatos tanulóinak biztosított- felvételihez kötött, mellyel már előzetesen kiszűrhetők olyan adottságbeli problémák, melyek megakadályozzák a magasabb fokú klasszikus balett tanulmányokat. Természetesen a gyerekek mozgásfejlődése eltérő, ezért a pedagógus véleménye alapján a további évfolyamokba is lehet csatlakozni a tehetségesnek ítélt gyerekeknek. A programban való részvétel emeli az oktatók és az iskola rangját is, valamint közelebb hozza a gyerekeket és a szülőket a Magyar Táncművészeti Egyetemen folyó magas színvonalú képzéshez.
A tehetségcentrumok kezdetben hat helyszínen valósultak meg. Szegeden, Varga József vezetésével, Oroszlányban, Csáky Mária vezetésével, Egerben Mirkóczki Zita vezetésével, Székesfehérváron Kuthy Mercedes és Nagy-Kuthy Zoltán, vezetésével, Szekszárdon Valkainé Daczó Eszter vezetésével, illetve Dunaharasztiban Hommer Csaba vezetésével. Szerencsére számuk évről évre nő, ez is azt mutatja, hogy a kezdeményezés sikeres volt.
A Vidéki Tehetségcentrumban dolgozó balettmestereink eddigi munkájuk során számos tehetséges növendékkel gazdagították iskolánkat és a magyar táncéletet.