Skip to main content

Hungarian Startup University Program

2023/2024-es tanévben is elindult a MTE-n a Hungarian Startup University Program (HSUP), Magyarország első országos, felsőoktatási szintű, két féléves e-learning kurzusa, amely a hallgatókat az innovatív gondolkodás alapjaiba vezeti be.

 Az első félévben 100%-ban online teljesíthető képzés elvégzésével lehetőséget nyersz arra, hogy a következő félévben mentori és ösztöndíj támogatással dolgozz a saját startup ötleteden a csapattársaiddal.

A képzés során olyan elméleti és gyakorlati ismeretekre tehetsz szert, amely akár meg is alapozhatja a majdani szakmai életutadat és amelyet a későbbiekben felhasználhatsz saját ötleted, vállalkozásod megvalósításában.

A félév tematikus tesztekkel és egy onepager (projektötlet terv) leadásával zárul. Ezek teljesítésével, amennyiben ötleteidet kiválasztja az MTE szakértői csapata, vagy sikerrel csatlakozol majd egy bármilyen egyetemen elinduló csapathoz, lehetőséget nyersz arra, hogy a következő félévben mentori és ösztöndíj támogatással dolgozz saját startup ötleteden a csapattársaiddal.

Ne habozz, légy nyitott és vágj bele, keresd a Hungarian Startup University Program tárgyat a Neptunban és tanulj kicsit másképp!

Az Egyetemen 11 fő hallgató vette fel a Neptunban a szabadon választható HSUP I. kurzus tantárgyat, melynek keretében a startupokról, az innovatív ötletek fejlesztéséről is tanulhatnak.

I. félév

  1. Bevezetés: Mi az innováció?
  2. Ötlet validáció
  3. Üzleti és pénzügyi tervezés
  4. Piacralépés, piacelemzés
  5. Szellemi tulajdon
  6. Befektetők és Onepager
  7. Pitch deck struktúra, pitch training.

Azon hallgató, aki szeretné folytatni a HSUP tanulmányait, vegye fel a Neptunban a HSUP II. kurzust (azaz írjon egy emailt barbara@mte.eucímre) január 27-ig!

A HSUP II. félévet képféleképpen van lehetőség elvégezni:

    1. Csapatban dolgozni – ösztöndíj támogatásban részesülsz a II. félévben (Erre akkor van lehetőséged, ha az ötleted kiválasztásra kerül és ötletgazdaként csapatot alkotsz, vagy ha csapattagként sikerül csatlakoznod egy projekthez.)
    2.  Egyénileg folytatva – Csapat nélkül is elvégezheted, a modulokat teljesíteni tudod és megkapod a kreditet a tantárgy elvégzése után. Ösztöndíjban azonban így nem részesülsz.

 

Kedves HSUP Hallgató!

Szeretnénk emlékeztetni, hogy a Mentor Matchmaking március 7. éjfélig tart a HSUP platformján!

Csapatban dolgozó hallgatóként kötelező részt venned a HSUP mentorprogramban, ami egy praktikus segítségnyújtás ahhoz, hogy fejleszthesd képességeidet, tudásodat és vállalkozási ötletedet.

A HSUP mentorprogram időtartama 3 hónap (2024. március 4. – 2024. május 26.), amely során a   mentor és a mentorált csapat hetente minimum 1 alkalommal találkozik személyes vagy online formában.

A projektgazda hallgatók március 7-ig a teljes csapat nevében kapcsolatfelvételi kérelmet adhatnak le a mentorokhoz, akik ezeket elfogadhatják vagy elutasíthatják.

A csapatok jelentkezése a mentorhoz végles, elfogadás után nem változtatható! A mentorokkal a kapcsolatot a HSUP platformján megadott elérhetőségeiken keresztül veheted fel. Amennyiben segítségre van szükséged ebben, kérjük keress minket az info.hsup@niu.hu e-mail címen!

Fontos, hogy amennyiben vállalati kihívás nyertes ötlete lett a Tiéd, abban az esetben kérjük, hogy a vállalat által biztosított mentorhoz jelentkezz a platformon.

Ösztöndíjra csak azon hallgatók jogosultak, akik projektjükhöz a HSUP platformon, hivatalosan is hozzárendelték a mentorukat!

Sikeres együttműködést kívánunk!

Kedves Hallgatók!

Mindenkinek gratulálok, hogy sikeresen teljesítette a HSUP kurzus I. és II. félévét  és így lehetőséget kap arra, hogy a II. félévben folytassa a HSUP tanulmányait.

Az onepagereket egy három fős egyetemi bizottság értékelte az NKFIH értékelési útmutatása alapján.

A győztes onepagerként kiválasztottuk a táncos és próbavezető szak színházi tánc szakirányon elsőéves Lengyel Domokos „DanceTok” című üzleti tervét. Ez azt jelenti, hogy Domokos ösztöndíjat kapott és projektgazda lett, így lehetőséget kapott arra, hogy csapatával megvalósítsa az ötletét! Csapattársai voltak az elsőéves TÉP-es társastánc szakirányos Peták Magdolna és a tanárszakon, modern szakirányos elsőéves Rácz Judit. A csapat egyetemi mentora dr. habil. Lanszki Anita, külső mentora pedig Horváth Eszter volt.


Bemutatkozó Videó



Projekt ötlet


Archív

2023

Kedves Hallgatók!

Először is mindenkinek gratulálok, hogy a HSUP I. kurzust sikeresen teljesítette és így lehetőséget kap arra, hogy a II. félévben folytassa a HSUP tanulmányait.

Az onepagereket egy 3 főből álló MTE-s egyetemi bizottság értékelte, az NKFIH értékelési útmutatása alapján. Részletes értékelést nem terveztem mindenkinek egyenként küldeni, de ha valakit érdekel, hogy mit gondolt a bizottság az onepageréről, akkor szívesen megírom.

Kiválasztottuk győztes onepagerként Rácz Máté Találd meg magad – Művészeti társasjáték c. üzleti tervét. Ez azt jelenti, hogy Máté ösztöndíjat kap és projektgazda lesz, vagyis egy csapattal lehetőséget kap arra, hogy az ötletét megvalósítsa!

Amit a II. félév menetéről mindenkinek tudnia kell:

  • aki szeretné folytatni a HSUP tanulmányait, vegye fel a Neptunban a HSUP II. kurzust (azaz írjon egy emailt barbara@mte.eucímre) január 27-ig!
  • a kurzust a II. félévben csapatban vagy egyénileg lehet teljesíteni
    • Az ösztöndíjra jogosult hallgató csapatban, mentora és egyeteme segítségével dolgozik a vállalkozási ötleten. Máté projektgazda lesz és így lehetőséget kap arra, hogy csapatot alakítson ki maga köré, ami +4 fő hallgatót jelent. A HSUP felülete nyitott lesz, ami azt jelenti, hogy bármely egyetem bármelyik hallgatóját választhatja Máté maga mellé csapattagnak.
    • Aki nem nyert az onepagerével ösztöndíjas helyet, ő kétféleképpen dönthet:
      • Csatlakozik egy projektgazdához (ez lehet Rácz Máté, de lehet bármely egyetem bármelyik projektgazdája is – ezeknek listáját a HSUP 2. félévi felületén fogjátok megtalálni). Aki csapathoz csatlakozik, szintén kap ösztöndíjat, csapattagként!
      • Csapathoz nem csatlakozik a hallgató, hanem önállóan teljesíti a félévet az első félévhez hasonlóan. Ekkor nem jár az ösztöndíj.
    • A HSUP második féléve 5 modulból áll, amelyek az alábbi ismeretköröket fedik le:
      1. Csapatépítés és szerepek – csoport vagy csapat?
      2. Piacelemzés és piacra lépési stratégia
      3. Üzleti és pénzügyi tervezés, tőkebevonás
      4. Lean Startup módszertan és prototipizálás
      5. Pitch – az ötlet bemutatása
    • Kimeneti követelmények csapatban dolgozó, ösztöndíjas hallgatóknak:
    • az 5 modulzáró vizsga sikeres teljesítése;
    • a féléves csapatmunkát és az ötlet előrehaladását bemutató írásos összefoglaló, úgynevezett “progress report” elkészítése, amely kitér a tananyag gyakorlati feladatainak megoldásaira is.
  • Kimeneti követelményekönállóan dolgozó hallgatóknak:
    • az öt modulzáró vizsga sikeres teljesítése.

Fontos dátumok:

  • Február 13-tól lehet belépni újra a HSUP felületre (majd küldenek hivatalos levelet is).
  • félév 2023. március 1 – május 28-ig tart.

 

Megszakítás