Skip to main content
EgyetemHírekKiemelt

Két második hely Brüsszelből

By 2026.05.13.No Comments

A Magyar Táncművészeti Egyetem két VII. évfolyamos hallgatója, Fodorné Molnár Márta tanítványai is részt vettek a brüsszeli International Ballet Competition Belgium eseményen, amelyre április 30. és május 3. között került sor.  A harmadik alkalommal megrendezett eseményen az MTE hallgatói két második helyezést szereztek.

Inoue Yunoka második helyen zárt a szenior kategóriában, és több ösztöndíjat is kapott az IBCB-n.

“Csodálatos lehetőség volt a tanulásra és a fejlődésre a verseny – mondta el az Egyetem japán hallgatója. – Az előadás előtti bemelegítés és a többi résztvevő megfigyelése nagyon inspiráló és motiváló volt számunkra.”

Takagaki Yuina a juniorok között zárt a második helyen és ő is ösztöndíj lehetőségekben részesült.

“Ez a tapasztalat nagyon hasznos volt a fejlődésem szempontjából. Hálás vagyok a szüleimnek és a tanáraimnak a támogatásukért.”

A Belga Nemzetközi Balettverseny célja, hogy lehetőséget biztosítson a táncosoknak, hogy megmérettessék magukat a korosztályukkal szemben.  A Belga Nemzetközi Balettverseny célja, hogy ugródeszka legyen minden feltörekvő táncos számára.