FELHÍVÁS A 2024. ŐSZI TUDOMÁNYOS DIÁKKÖRI KONFERENCIÁN (TDK) VALÓ RÉSZVÉTELRE (Lenyíló menü)
A Magyar Táncművészeti Egyetem Tudományos Diákköri Tanácsa
2024. november 4-én hétfőn 11:00-tól a Szenátusi Tárgyalóban
rendezi meg a 37. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára kvalifikáló, őszi házi konferenciáját. Az intézményi Tudományos Diákköri Konferencián, majd sikeres szereplés esetén a 37. OTDK-n azok a pályamunkák és szerzőik (amennyiben a pályamunka többszerzős, úgy valamennyi szerző) vehetnek részt, amelyek és akik megfelelnek a 37. Országos Tudományos Diákköri Konferencia központi felhívásában foglalt feltételeknek.
A nevezéshez szükséges online adatlap elérhető az alábbi linken.
Meghosszabbított nevezési határidő: 2024. október 20. 23:59
A pályamunkákat elektronikus formában várjuk az alábbi címre: tdk@mte.eu
Meghosszabbított leadási határidő: 2024. október 23. 23:59
Nyomtatott példány leadására nincs szükség.
A 37. OTDK részvételi felhívása elérhető az alábbi linken
A szekciók felhívásai pedig itt találhatóak: Szekciók felhívásai
Felhívjuk a hallgatók és témavezetőik figyelmét arra, hogy a 36. OTDK szekció kiírásai alapján a még meg nem védett BA szakdolgozatok benyújthatók TDK pályamunkaként a szekciófelhívásoknak megfelelő módon.
A PÁLYAMUNKÁK TARTALMI ÉS FORMAI KÖVETELMÉNYEI
Az intézményi TDK konferenciára beadott dolgozatok a pályázni kívánt OTDK szekciók szempontrendszere alapján kerülnek értékelésre. Ennek megfelelően a dolgozatokat a megpályázni kívánt szekció kiírása alapján kérjük elkészíteni már az intézményi konferenciára is. A pályamunkák formai követelményeiről a hallgatók a szekciók felhívásainak mellékleteiben tudnak tájékozódni. Az egyes szekciók követelményei eltérőek lehetnek.
Humántudományi Szekció, Művészetelméleti Szekció, Testnevelési- és Sporttudományi Szekció esetében:
A törzsszöveg terjedelme min. 10 oldal; 1,5 sortávolsággal, 12-es Times New Roman betűtípussal, sorkizárt formában, számozott oldalakkal.
Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi Szekció valamint Tanulás- és Tanításmódszertani – Tudástechnológiai Szekció esetében:
A törzsszöveg terjedelme min. 20 oldal; 1,5 sortávolsággal, 12-es Times New Roman betűtípussal, sorkizárt formában, számozott oldalakkal.
A beérkezett pályaműveket független szakmai testület bírálja. A jelölteknek a házi konferencián bemutatóval kísért előadásban, melyet vita követ, zsűri bizottság előtt kell az OTDK nevezés jogát megszerezni. Az előadás 10-15 perces ppt-vel kísért prezentációból és 5-10 perces vitából áll, amely bemutatásának szempontjai és zsűri általi értékelése szintén az OTDK szekció szempontrendszerének megfelelően történik.
Sikeres szereplést kíván:
Az MTE Tudományos Diákköri Tanácsa
Budapest, 2024. szeptember 30.
TDK szabályzat
A tudományos diákköri (TDK) mozgalom a magyar felsőoktatás legszélesebb bázisú, legátfogóbb tehetséggondozási formája, az önképzés, az elitképzés és a tudóssá nevelés színtere. 70 éve működik Magyarországon tudományos diákkör, amelynek lényege a tanár és a diák alkotó együttműködése. A mesterek, témavezető tanárok, kutatók körül kialakuló TDK-műhelyek ösztönző légkörében születik meg a legtöbb tehetséges diák első tudományos élménye.
A tudományos diákköri mozgalomban résztvevő hallgatók kétévente, az Országos Tudományos Diákköri Tanács(OTDT) szervezésében az Országos Tudományos Diákköri Konferencián (OTDK) mérik össze tudásukat.
A legnagyobb felsőoktatási tehetséggondozási rendezvény 16 tudományterületi szekcióban teremt lehetőséget a legkiválóbb diákoknak a megmérettetésre, a bemutatkozásra, amelyek közül Egyetemünk hallgatóinak az alábbi szekciókat ajánljuk figyelmébe. A szekciók címére kattintva olvasható az OTDK honlapján lévő összes fontos információ az adott szekcióval kapcsolatban:
Művészeti és Művészettudományi Szekció
A szekcióbe nevezni lehet művészeti alkotásokkal (pl. rövidfilm, videó, performance, happening), zeneművekkel, színpadi művekkel, előadóművészi tevékenységgel (pl. színpadi előadás, táncművészet, mozdulatművészet) és művészetelméleti dolgozatokkal.
Humán Tudományi Szekció
A szekcióba lehet nevezni többek között a filmtudomány, gyermek- és ifjúsági irodalom és kultúra, művészettörténet, néprajz, színházdudomány történettudomány és a vizuális kultúra területével foglalkozó dolgozatokkal.
Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi Szekció
Ebben a szekcióban olyan dolgozatokat várunk, amelyek neveléselméleti, pedagógiatörténeti, oktatáspolitikai, didaktikai témákkal, vagy valamilyen pszichológiai altémával foglalkoznak. De ide tartozik az andragógia területéről a művelődéselmélet és a művelődéstörténet is.
Tanulás- és Tanításmódszertani – Tudástechnológiai Szekció
A szekció többek között a művészeti neveléssel (táncpedagógia, vizális nevelés), az egyes tantárgyak oktatásával kapcsolatos módszertannal és a tehetséggondozás pedagógiájával foglalkozik, de azok a pályamunkák is ebbe a szekcióba tartoznak, amelyek az egészség- és életmód-pedagógiát tárgyalják.
Testnevelés- és Sporttudományi Szekció
Olyan tématerületek tartoznak ehhez a szekcióhoz, mint például a sportbiológiai vizsgálatok, a sportrekreáció, a versenysport kérdéskörei vagy a mozgásterápiát érintő témák.
Bővebb információért írjon a tdk@mte.eu címre vagy keresse témavezetőjét!