A Magyar Táncművészeti Egyetem csatlakozott a közép-európai táncművészeti egyetemek közti együttműködési projekthez, amelyet a Croatian Institute for Movement and Dance szervezett. A projekt címe: Beyond Front@: Bridging Periphery, és célja, hogy kialakítson egy olyan közép-európai hallgatói és egyetemi hálózatot, amely összeköti a régió táncszíntereit. A kezdeményezés lehetőséget biztosít az intézmények közötti tudásmegosztásra, hallgatói mobilitásra, valamint művészeti és kutatási együttműködésekre.
A projektben három egyetem képviselteti magát: a zágrábi Színművészeti Akadémia tánc tanszéke, a Magyar Táncművészeti Egyetem és a krakkói AST Színművészeti Akadémia tánc tanszéke. Sóthy Virág, az Education activities artistic manager a CEDT-től, a projekt hátterét adó Creative Europe projekt magyar partnerét képviselte.
Az első találkozóra Zágrábban került sor, ahol a Magyar Táncművészeti Egyetemet a Koreográfus- és Táncpedagógusképző Intézet másodéves divattánc szakirányos táncos és próbavezető szakos hallgatói, Kőműves Janka, Matesz Zsófia és Pozsony Panna, valamint a Művészképző Intézet modern tánc szakos hallgatói, Imely Dorka, Éles Míra, Dorsich Hanna és Babácsi Ruszlán képviselték. Egyetemünk képzési- és kutatási profilját dr. Kézér Gabriella és dr. Lanszki Anita mutatta be.
A zágrábi esemény egy hároméves program első találkozója volt, amely kapcsolódott a 41. Zágrábi Táncfesztiválhoz. A háromnapos eseménysorozatnak a Zagreb Dance Center adott otthont. A program június 7-én egy közép-európai improvizációs koprodukcióval indult, amelyben korábbi hallgatónk, a táncos és próbavezető szakon végzett Kiss Dorina is fellépett.
A Dance Communication Lab bemutató horvát, lengyel, szlovén, román és magyar táncművészekkel, Matjaz Faric koreográfiájával került bemutatásra. Ezt követte Matea Bilosnic előadása a Dance Week Festival keretében. A napot a hallgatói ismerkedési est, az ún. „student mix-up” zárta a Café bar VESPA-ban, ahol a három egyetem hallgatói kötetlen módon ismerkedtek egymással.Másnap sor került az egyetemisták előadásaira, amelyet közös ünneplés követett. A horvát egyetemisták egy zágrábi japánkertben improvizáltak, míg a lengyel és magyar hallgatók a Zagreb Dance Center Black Studiójában mutatták be produkcióikat. A harmadik napon az egyetemek prezentálták egymásnak képzési profiljukat, projektjeiket, és bemutatták kutatási területeiket.
A három táncművészeti egyetem első találkozója előremutatónak bizonyult. A régió diákjai nagy érdeklődést mutattak az MTE képzései és kutatásai iránt, és a magyar hallgatók előadása hatalmas sikert aratott a horvát és lengyel egyetemisták körében. Az esemény végén a hallgatók spontán improvizációval zárták a programot, amely akár későbbi közös alkotások alapja is lehet.