Skip to main content
EgyetemGimnázium, kollégiumHírekKiemelt

Gáláns jelmezfelajánlás a japán Atelier Yoshino Co. részéről

By 2024.09.12.No Comments

A Magyar Táncművészeti Egyetem campustúrát és fogadást tartott a Diplomáciai Testületek tagjai számára. Az esemény kiemelt programpontja volt az Atelier Yoshino Co. jelmezkészítő és -bérbeadó vállalat jelmezadományozási ceremóniája. Az intézmény ifj. Nagy Zoltán színháztermében az Egyetemet fenntartó Kuratórium elnökét, a Kossuth-díjas Kiss Jánost is köszöntötték születésnapja alkalmából.

Szeptember 11-én többek közt Bulgáriából, Japánból, Ghánából, a Kongói Demokratikus Köztársaságból, Namíbiából vagy éppen Szlovéniából is érkeztek érdeklődők, akik előbb az Egyetem múltjával és jelenével ismerkedtek, Macher Szilárd DLA oktatási rektorhelyettes előadásában.

Fotók: Csillag Pál

A program folytatásaként az Egyetem ifj. Nagy Zoltán színháztermében hallgatók, kiváló oktatók, művészek és meghívott prominensek előtt került sor az Atelier Yoshino Co. jelmezkészítő és -bérbeadó vállalat jelmezadományozási ceremóniájára.

Itt Nagy Tamás, a Magyar Táncművészeti Egyetem Művészeti Tanácsának elnöke beszélt az intézményről, a múltról és a jövőbeli célokról, valamint külön a Budapest Ballet Grand Prix és a Grand Audition jelentőségéről is. Nem volt véletlen a nemzetközi kitekintés, hiszen az MTE az elmúlt években külön hangsúlyt fektet nemzetközi ismertségének növelésére, melynek az előbb említett rendezvények, valamint a nyár végén tartott nagyon sikeres International Summer Intensive Ballet Course is fontos állomása volt.

Ezt követően Fodorné Molnár Márta és Nagy Tamás a színpadon köszöntötték Kiss János kuratóriumi elnököt, az Egyetem nevében hivatalosan is, mert a baráti köszöntés természetesen korábban már megtörtént. Azonban nem csak a Kossuth-díjas művész kapott köszöntést, hiszen kiváló vendégek érkeztek a fennállásának 75. születésnapjára készülő MTE-re.

Az Egyetemre látogatott többek mellett Őexcellenciája Ono Hikariko asszony, Japán magyarországi nagykövete és munkatársai is.

A japán követség nagyban segítette a szervezést mindkét oldalról. Itt kell megemlíteni Asuka Horio balettművész nevét, aki az Egyetem képviseletében sokat dolgozott azon, hogy ez a mecenatúra létrejöjjön. Mindez 60 jelmez vásárlása után 60 ajándékjelmezt jelentett a Magyar Táncművészeti Egyetem és két Tehetségcentruma – az oroszlányi és a szegedi növendékek és a hallgatók – számára.

Az Atelier Yoshino Co. jelmezkészítő és -bérbeadó vállalat nagylelkű adományozása a hallgatókról szólt, hiszen ők jutnak világszínvonalú jelmezekhez, ami segíti művészi munkájukat és az oktatást. Persze emellett célja az is, hogy felhívja a figyelmet a művészet támogatásának fontosságára, valamint a kereskedelem és a táncművészet világában is aktív üzleti kapcsolatok jelentőségére.

Az Egyetemen jelen volt az alapító, Yoshino Katsue elnökasszony, aki beszédében kiemelte, hogy szívügyük a balett, de emellett szeretnének segíteni más országok fiatal művészeinek is, ezért tették ezt a nemes felajánlást.

Az Atelier Yoshino központja a Sagamihara városában lévő Yose-ban található, a Sagami-tó partján. A cég balettjelmezeket ad bérbe és 50%-os piaci részesedéssel büszkélkedhet a Kína utáni második legfontosabb piacon.

Az alapító Yoshino Katsue elnök asszony beszédében többek mellett elmondta:

„Korábban soha nem foglalkoztam balettjelmezekkel, de jó 25 éve rájöttem, ez szép dolog. Miközben a hagyományos mintákat alkalmaztam, innovatív terveket is készítettem, 1998-ban pedig céget alapítottam. Úgy döntöttem, hogy az összes jelmezt bérbe adom, hogy minél többen használhassák. Japán tradicionális balettnemzet, ahol nagyon sokan foglalkoznak balettművészettel, tehát a minőségre mindig volt és van kereslet.

A Magyar Táncművészeti Egyetem vezetői megköszönték a nemes felajánlást.

Kiss János emlékeztetett rá, mikor Molnár Mártával 1970-ben még az Állami Balett Intézet hallgatói voltak, már akkor találkoztak fontos és kedves Japán felajánlással. Egy neves japán technikai cég, akkor még teljesen újszerűnek számító videórögzítőjét kapták ajándékba, amivel aztán rengeteget dolgoztak a következő években és az eszköz jelentősen segítette fejlődésüket.

Fodorné Molnár Márta úgy fogalmazott, biztos abban, hogy ez a mostani nemes felajánlás valóban hatalmas segítség lesz a hallgatók számára.

Az eseményt az egyetem hallgatóinak fellépése és egy jóhangulatú fogadás zárta.

Megszakítás