A képzés célja olyan táncosok és próbavezetők képzése, akik képesek a magyar táncművészeti kultúrában aktív szerep betöltésére és a magyar táncművészet értékeinek nemzetközi fórumokon történő reprezentálására is. A megszerzett tánctechnikai és elméleti ismereteik birtokában alkalmasak az intézményekhez kötődő, illetve a független művészeti életben való részvételre akár táncosként, akár próbavezetőként, vagy koreográfus asszisztensként. Az oktatás egyik fő célkitűzése, hogy a hallgatók megismerjenek, és elsajátítsanak más formanyelveket. Kitekintést kapjanak a klasszikus és modern (divat-)táncokra, ezáltal biztosítva a táncos képességének, készségeinek fejlesztését, ismereteinek bővítését.
A gyakorlati képzés mellett fontos hangsúlyt kap az elméleti képzés is, ahol többek között tánctörténetet, zenetörténetet, művelődéstörténetet is tanulnak a hallgatók, ami hozzájárul ahhoz, hogy a képzés végén a kiváló technikai tudás megszerzése mellett széles látókörű táncosokká váljanak.
Az alapképzés további célja a hallgatók felkészítése tanulmányaik mesterképzésben történő folytatására. A képzésbe történő belépés érettségi bizonyítvány megszerzése után lehetséges.