A pályázat célja:
A Pannónia Ösztöndíjprogram rövid és hosszú távú mobilitási lehetőségeket kínál 2024. június 1-jétől az egyetem hallgatói, oktatói és munkatársai számára, hogy támogatott keretek között tanuljanak, kutassanak, oktassanak vagy szakmai gyakorlatot végezzenek külföldön. A lehetőségek Európán belül és kívül elérhetőek, szinte bármely országban!
A Pannónia Ösztöndíjprogram célja, hogy segítse a hazai felsőoktatási intézmények nemzetköziesítési erőfeszítéseit, valamint elősegítse a minőségi mobilitási tevékenységeket. Ezáltal a magyar felsőoktatás megőrizheti versenyképességét, és a világ szinte bármely országába nyílik lehetőség az egyetemek hallgatói, oktatói és munkatársai számára.
Ki pályázhat?
Az egyetemmel munkaviszonyban álló oktató, munkatárs.
Milyen tevékenységre lehet pályázni?
Képzési célú mobilitás
Képzési célú munkatársi mobilitás esetén a résztvevő munkatárs külföldi felsőoktatási partnerintézményben, vállalkozásban vagy más releváns munkahelyen vesz részt olyan képzési tevékenységben, ami kapcsolódik a felsőoktatási intézménynél végzett mindennapi munkájához. A képzés lehet képzési események, szakmai látogatások vagy megfigyelési időszakok formájában. Fontos megjegyzés, hogy konferenciákon való passzív részvétel nem minősül képzési célú munkatársi mobilitásnak.
Oktatási célú mobilitás
Az oktatási célú munkatársi mobilitás olyan külföldi, intézményközi megállapodáson alapuló mobilitás, ami oktatási céllal történik. A mobilitási program célja az oktatók és intézmények közötti tudás- és tapasztalatcsere, a képzési programok kínálatának színesítése. Az oktatási célú mobilitás kiterjedhet a konferenciákon való aktív részvételre is amennyiben a részvétel aktív hozzájárulást jelent a konferencia szakmai tartalmához vagy lebonyolításához, vagyis a munkatárs pl. előadást vagy műhelymunkát tart az adott konferencia keretein belül.
Hová lehet utazni és mennyi időre?
Nem csak Európán belül van lehetőség utazásra a Pannónia Ösztöndíjprogrammal: a világ szinte bármely országa lehet úti cél; Ázsia, Amerika vagy akár Afrika is! Mindezt ösztöndíj támogatás teszi lehetővé, ami fedezi a külföldi megélhetés egy részét, így marad idő a szakmai fejlődésre és az élmény szerzésre is.
A mobilitás időtartama min. 2 max. 60 nap lehet.
I. országcsoport
Andorra, Ausztrália, Ausztria, Belgium, Cook-szigetek, Dánia, Dél-Korea, Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Feröer-szigetek, Fidzsi, Finnország, Franciaország, Hollandia, Hongkong, Írország, Izland, Izrael, Japán, Kanada, Kelet-Timor, Kiribati, Liechtenstein, Luxemburg, Makaó, Marshall-szigetek, Mikronézia, Monaco, Nauru, Németország, Niue, Norvégia, Palau, Pápua Új-Guinea, Salamon-szigetek, San Marino, Svájc, Svédország, Szamoa, Szingapúr, Tajvan, Tonga, Tuvalu, Új-Zéland, Vanuatu
II. országcsoport
Afganisztán, Banglades, Belarusz, Bhután, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Ciprus, Csehország, Észak-Macedónia, Észtország, Georgia, Görögország, Horvátország, Irak, Jemen, Kambodzsa, Kína, Kirgizisztán, Koszovó, Laosz, Lengyelország, Lettország, Litvánia, Magyarország, Maldív-szigetek, Málta, Mianmar, Moldova, Montenegró, Nepál, Olaszország, Oroszország, Örményország, Örményország, Pakisztán, Portugália, Románia, Spanyolország, Srí Lanka, Szerbia, Szíria, Szlovákia, Szlovénia, Tádzsikisztán, Türkmenisztán, Ukrajna, Üzbegisztán
Mekkora összegre lehet pályázni?
Az ösztöndíj mértéke a célország szerint változik. A következő táblázatban láthatók a pontos összegek.
1. országcsoport | 2. országcsoport | |
1–15. nap | 70.000 Ft/nap | 60.000 Ft/nap |
16–30. nap | 46.200 Ft/nap | 39.600 Ft/nap |
31. naptól | 23.100 Ft/nap | 19.800 Ft/nap |
Utazási napokra adható megélhetési támogatás
Az általános mobilitási program keretében a rövidtávú mobilitásban résztvevő hallgatók, valamint a mobilitásban résztvevő oktatók és munkatársak legfeljebb 2 utazási napra kaphatnak megélhetési támogatást intézményi döntés alapján. Utazási napokra megélhetési támogatás maximum 1 napra adható a tevékenység kezdete előtt, és 1 napra a tevékenység záró dátuma után. Alkalmazása esetén az igazoló dokumentumok köre kiegészül az utazás dátumát igazoló utazási dokumentumokkal.
Mit kell csatolni a pályázathoz?
Az érvényes pályázathoz a jelentkezési lapot kell kitölteni.
Hol lehet jelentkezni?
Személyesen is le lehet adni a Pályázati Irodában (A épület 205) vagy e-mailben elküldeni az erasmus@mte.eu e-mail címre.